
30 Гру Історія появи quest-кімнат
Ми б дуже хотіли, щоб проект під назвою «квест кімната Q 18 Рівне» став першим на планеті в своєму роді, але це не зовсім так. Бажаєте дізнатись історію виникнення такого виду відпочинку? Тоді читайте далі і буквально за 5 хвилин все стане на свої місця.
Віртуальний світ квестів
Ідею подібних questroom та escape the room пов’язують з популярними комп’ютерними флеш-іграми, в яких необхідно знаходити різні предмети, застосовувати їх до певних об’єктів для того щоб знайти вихід з замкненого приміщення. Жанр вперше з’явився в індустрії ще в 1990-х, тоді такі ігри розробляли в DOS. «MOTAS» – саме таку назву мала перша класична розробка, створена в 2001 році гейм-дизайнером Яном Альбартусом. Через недостатньо розвинені мережеві технології її вважають недооціненою. Справжню ж популярність жанру надав Тошиміцу Такагі, японський розробник. В що ж це вилилось?
Все починається з задуму
Ні для кого не секрет, що практично будь-які ідеї, описані в фільмах, літературі чи то комп’ютерних іграх рано чи пізно втілюються в життя. Так, фільм «Гра» Девіда Фінчера надихає на розробку ARG, а блокбастер за участю Роберта Дауні-молодшого «Залізна людина» дав американцям поштовх на створення екзоскелету. Будівництво таких популярних сьогодні приміщень для інтелектуального відпочинку було прискорене такими факторами, як технології «розумних» будинків, всім відомий фільм «Пила», а також шоу «Форт Боярд».
Вперше таку гру перенесли з комп’ютера в реальність майже десять років тому, у 2006-му. Все досить просто: команду з кількох людей закривають в приміщенні, і їм потрібно звідти вибратись (зазвичай, за 60 хвилин), розшукуючи підказки, відкриваючи сховки, застосовуючи знайдені предмети, здобуваючи ключі та вираховуючи комбінації кодів. Насправді дуже схоже на комп’ютерну гру, тільки з справжніми предметами в цілком справжній кімнаті.
Азія попереду
Ще на початку 2000-х років стало очевидно, що цю ідею невдовзі реалізують, і її дійсно реалізували, причому дві країни водночас. Першопрохідцями стали Гонконг та Сполучені Штати Америки. З Вікіпедії можна дізнатись, що певні програмісти розробили перший ескейп-рум за мотивами Агати Крісті, та знайди зараз підтвердження цій інформації дуже важко. Якщо говорити про Гонконг, то там задум спершу вилився в створення кампусних студентських ігор. Декілька коледжів в 2008 році навіть об’єднались, щоб провести масштабну гру на 60 учасників.
Справжній «бум» настав в 2007 році. Компанія SCRAP (Японія) провела з моменту відкриття ігри для 200 тисяч персон (сюди входять і великі ігри на кілька сотень людей на стадіонах). Цікаво, що японці навіть розробили окреме реаліті-шоу про такий вид дозвілля. В США SCRAP прийшла не так давно, в 2012-му. За короткий час (з 2008 по 2012) таким видом відпочинку як проходження quest-кімнат могли скористуватись в Малайзії, Китаї, Сингапурі, Тайвані та Гонконгу.
В Будапешт за поживою для мозку!
В Європі «піонером» у відкритті квестів стала угорська компанія Parapark. Європейські questroom з’явились на материку в 2011 році, після чого почали розвиватись незалежно від Азії. Цікаво, що в Parapark, на відміну від більшості фірм, що займаються розробкою ігор типу «виберись з кімнати за 60 хвилин» є відео, яке показує, що конкретно очікує гравців в кімнаті.
На сьогоднішній день Будапешт вважається справжньою столицею квеструмів.
Україна шаленими темпами наздоганяє цей тренд: всі, хто бажає зарядити мозок, може вибирати з безлічі різноманітних компаній, розташованих практично у всіх обласних центрах країни. Квест кімната Q 18 Рівне – це ексклюзивний за своєю темою проект, аналогів якому нема ніде на планеті. Ми самостійно розробили концепцію, сценарій та кожен рівень, тому розгадати Секрет Малевича можна буде лише в Рівному. Не зволікайте та швидше БРОНЮЙТЕ сеанс!
В наступних матеріалах ми розкажемо детальніше, як придумати квест, та що необхідно для відкриття дійсно крутої кімнати. Сподобався матеріал? Розкажіть про це друзям!
Квестолог 80го уровнч
Posted at 20:44h, 28 ТравняПроект Q-18 представляет собой очень и очень удачную попытку ввести концепцию #выйдикомнат.обе комнаты насыщены огромным количеством загадок и играющих предметов.в отличии от своих коллег Zigraymo,ребята не купили франшизу Киевской комнаты,а открыли свою.в перспективе поделились планами на будущее и мы,Киев,желаем им удачи и развития!!!
Идите в эти комнаты,если хотите получить удовольствие от игры,а не для галочки.:)